• מרי צבי

אופציות אופציות... ומה ההחלטה?!

עודכן ב: 8 דצמ 2019

בטח מוכרת לך הסיטואציה תפריט, מסעדה שלא הכרת, רעב, צריך לבחור ומהר להזמין...

איזה טיפוס את.ה? קבלת החלטות הוא נושא שמעסיק אותי בימים אלו. גם באופן אישי, גם בעשייה בקליניקה, ובטח ברקע מערכת הבחירות הדרמטית.

במסעדה יש מי מי שיחליטו בקלות, והאחרים שיתלבטו במה שידמה כנצח... בדרך כלל איכשהו יוצא שתמיד שני הטיפוסים ישבו יחד :)

ומה בקשר להחלטות מורכבות יותר? זה כבר פחות משנה לאיזה טיפוס השתייכת, עם החלטות גדולות התהליך עלול להפוך מאתגר.

🔻הרבה פעמים התחושה שההחלטה ברורה, בחירה במוכר. טוב או לא טוב. והרי כיוון שאין שחור ולבן והעולם כה מורכב, לפעמים ההחלטה והבחירה שמגיעה בקלות היא פשוט להישאר עם מה שיש. אבל רק מתוך אמונה שכזו שלא יתכן טוב יותר.

והבוקר אני תוהה, 🔻מה הופך החלטות מסוימות למורכבות? התשובה יכולה להיות 'הלא נודע'. החלטה היא מורכבת כשאין לנו בהירות לגביי האופציה או הנתיב הנבחר. קצת כמו הימור. ומעבר לסטטיסטיקות ונתונים יבשים, בעולם הפנימי שלנו ה'אמונה' משחקת תפקיד בתוך קבלת החלטות. אמונה בעצמי שיש לי את היכולת להיות במצב טוב יותר. אמונה באחר. אמונה במציאות. אמונה באפשרות אחרת. אמונה שיש אפשרות לשינוי.

אמונה הולכת יחד עם בחירה לתת אמון. לפעמים לא קל לבחור לתת אמון. עוד יותר קשה לתת אמון בלא מוכר. הרי אמון נבנה על גביי זמן, מעשים ועוד. ולפעמים לבחור ולהחליט אחרת עלול להיות מלווה בחשש של אכזבה. שהבחירה לא תוביל למשהו טוב יותר.

🔻 חזרה אלייך - הטיפוס המחליט בקלות או... המתלבט... האם יש לך מספיק בהירות על מנת #להחליטלהחליט? מה לגביי הרצון או היכולת לבחור להאמין?

מרי


28 צפיות

קריאת כיוון • בלוג אישי , בצבע אחר

פה מתחת - תגובות ושאר ירקות. אשמח לקרוא אותך!