• מרי צבי

להיות מנהלת פרויקטים

עודכן ב: 12 מרץ 2020

אתמול מישהו הזכיר לי שאני כבר לא 'בתעשייה'. הפתיע אותי שזה קצת כאב. כי תכלס, אהבתי מאוד את המקצוע שלי... ואת התעשייה...

הגדרתי לעצמי ששנת 2020 תהיה שנת האיזון שלי. הרבה מהמוטיבציה לשמור על איזון מגיעה מהשחיקה של עשור פלוס שבו עשיתי תפקידי ניהול פרויקטים, בכל הכח, בכל הרמות והצורות.

יצאתי מהתפקיד אבל אי אפשר להוציא ממני את מנהלת הפרויקטים. איזה מזל! 😉

אני חושבת שזו פוזיציה מופלאה. מרתקת. מספקת. מאפשרת ביטוי, צמיחה, ועוד ועוד.

לכבוד פרידה מהעשור הזה, אני מקדישה 20 מאפיינים של להיות מנהלת פרויקטים/מוצר,

למי ששם כיום ונהנים (בצדק!) מהטייטל...:)

1. לא משנה מה קורה תמיד יש עוד משימות. 2. להתעורר בבוקר ועוד לפני היציאה מהבית כבר יש את תחושת הדריכות של 'קדימה! משימות לפניי' . 3. לקחת הערכות זמנים מאנשי המקצוע השונים אבל אף פעם לא לדעת בוודאות אם יעמדו בזמנים. 4. הרוב לא באמת תלוי בך אבל בעצם... הכל תלוי בך! ולהצליח לסמוך על האינטואיציה והנסיון שלך עם כל זה. לפעמים להרגיש כמו מנצחת על תזמורת פילהרמונית ולפעמים להרגיש כמו צופה בהופעה סוג ז' שבטח הקהל שלה הוא רק האמא ואבא של הלהקה.6. להבין מאוד הסברים מקצועיים של בעלי תפקידים, לפעמים יותר או פחות מהם. 7. אבל לא להיות הסמכות המקצועית באמת. 8. לתווך-לתקשר-לחבר בין אנשים שונים עם אג'נדות מגוונות ואולי מנוגדות, עם אגו. עד כדי ויכוחים לפעמים:) 9. להיות בין הפטיש לסדן. כל הזמן. מי שהם hands on ומי שקובעים את האג'נדה מעל. 10. לבדוק מיילים גם בערב. גם בשישי. גם בחופשה. גם בנסיעה. גם בשירותים. 11. לא משנה מה קורה - אסור להיות חולה ביום ראשון ושני כי אז כל הספרינט יתבלגן. 12. לפעמים ללחוץ לקצה אנשים עמוסים ושחוקים, ללחוץ ולשכנע שצריך בכל זאת. 13. להצליח לשמור על מקצועיות מול אנשים שלא מספקים את הסחורה. 14. ועוד משימות. ועוד פרויקטים. ועוד ג'ירות ועוד backlog. 15. בלתמים!


16. באגים. 17. לקבוע פגישות מרובות משתתפים ממש כל יום, גם כשלפעמים בא לך סתם יום שקט. את והמחשב. תכלס רק כדי להתרכז בלתכנן הכל...:) 18. לא לשכוח לאכול צהריים. 19. לא לוותר על הקפה. 20. להסביר לכולם ששמך האמצעי אינו גאנט, שמך הסופי אינו לו"ז. ולפעמים בא לך להתפרע ולא לדעת - 'אז איך אנחנו עם זה?' ו'איפה אנחנו ביחס ליעדים?' .


21. להגיע ליעדים בתחושת סיפוק ששומדבר לא ישווה לה. כי עשינו את זה.

____

מנהלי פרויקטים, מאחלת שתמיד תהיה עמידה בזמנים, זמן לקפה, שעות שמחות,

עליות לאוויר מוצלחות, והכי חשוב, קולגות ראויים! ____

למי זה נשמע מוכר...? מנהלי פרויקטים ומנהלי מוצר... מזדהים??


מרי (AKA מרי גאנט/מרי לו"ז)202 צפיות

קריאת כיוון • בלוג אישי , בצבע אחר

פה מתחת - תגובות ושאר ירקות. אשמח לקרוא אותך!